ÇAYKUR FİLİZ 1000 GR Büyük göster

ÇAYKUR FİLİZ 1000 GR

New product

 • 1000 gr
 • Özenle seçilmiş filiz çay yaprakları
 • Çaykur kalitesi
 • İkramlarınız için ideal

Ayrıntılar

 • Çaykur Filiz, çay yapraklarındaki filizlerden oluşan bir türdür. Yüksek harman kalitesi ve yumuşak içimi ile öne çıkmaktadır. Çaykur Filiz çay 1000 gr katkısız ve doğaldır. Çay tiryakisi olanların en büyük zevklerinden olan Çaykur Filiz çay, damakların vazgeçilmezlerindendir. Karadeniz’den toplanmış taze yapraklarından meydana gelen bu eşsiz lezzet ile yeniden canlanacaksınız. Türk kahvaltı sofralarının olmazsa olmazı olan çay, aile ve arkadaşlarla da vakit geçirirken çay olmadan olmuyor.

  Çaykur Filiz Çayının Demlenmesi Nasıl Olmalıdır?

  Lezzetli ve iyi demlenen bir çayın hazırlanmasında doğal kaynak suyu kullanılması önemlidir. Kireçsiz içme suyu kullanılarak iyice kaynatılmalıdır. Demlenecek olan demlik, çaydanlığın üzerine konarak suyun kaynaması da önemlidir. Daha sonra kaynayan suyu demliğe döküp, üzerine de her bir kişiye göre birer kaşık 1000 gr Çaykur Filiz Çay eklenir. Çayın 15-20 dakika demlenmesi gerekir. Demlenen çayın aroması kaybolmadan yarım saat içerisinde tüketilmelidir.

  Çaykur Filiz Çayı Günlük Yaşam İçin Önemli midir?

  Her gün severek tüketilen çay, damakta bıraktığı tat ile unutulmaz bir aromaya sahiptir. Çayın günlük yaşamın en önemli parçasının olma sebebi, hem sıvıya olan ihtiyaçtan hem de sağlamış olduğu keyiften kaynaklanmaktadır. Çay, kahvaltılardaki gibi Türk mutfağının en önemli geleneksel içeceğidir. İlk filizleri toplanıp harmanlanan Çaykur Filiz olarak bilinir.

30 Bu kategoride bulunan diğer ürünler